Opět po nějaké době se v Ústí nad Labem koná skautská výstava. Její vernisáž se konala ve čtvrtek 6. března, a zúčastnilo se jí mnoho členů ústeckého skautského okresu plus mnoho hostů. Ve skutečnosti to vypadalo tak, že galerie Albis (v Hrnčířské ulici, blízko Mírového náměstí) byla pěkně našlapaná, a často bylo velmi obtížné někam se dostat. Velká účast ale rozhodně nebyla na škodu. Jsme rádi, že je tolik našich příznivců.

Jako první se asi nabízí otázka - o čem ta výstava je? Jak už název napovídá, jde o různé umělecké projevy skautů a skautek, rukodělné práce všeho druhu. Práce se dřevem, s kůží, výtvarná díla a mnoho dalšího. Na výstavě jsou také vystaveny fotografie Jana Šibíka ze skautského Jamboree, které se konalo v Thajsku v závěru loňského roku. Celé to potom působí jako velká pestrobarevná kompozice. Pokud chcete vědět víc, jděte se na výstavu podívat. Bude končit zhruba 20. března.

Jak probíhala vernisáž? Na začátek zahrál Zip se Světýlkem jednu písničku (zpívali samozřejmě všichni), pak sehrály divadlo děvčata z 1. střediska, jejich kolegyně pak zazpívaly vlastní píseň (něco o jídle a táboře, už si to moc nepamatuji). Nakonec ještě jednu přidali neštěmičtí a bylo zahájeno. Jan Šibík bohužel nebyl přítomen, protože fotí někde v zahraničí. Jediným negativem celé akce bylo chybějící občerstvení, ale těch sto lidí pohostit by asi nebylo jednoduché, a tak se ani moc nedivím. Každopádně to bylo hezké, všichni byli usměvaví a tak snad zbývá jen popřát této výstavě hodně návštěvníků, a to hlavně takových, které Junák zaujme a přijdou navštívit některý z oddílů.

Jiří Škoda - Zip
info o autorovi | poslat vzkaz
Zpět
Včelka zpívající Úvodní projev okresního náčelníka

© 2003 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu