Vánoční výlet do Českého Středohoří

Boletice – Velký Chlum – Vrabinec – Těchlovice 26.12.2008

Myšlenka výletu během svátečního volna se zrodila již před třemi lety a ani letos jsme nezaváhali. Nejde o žádný náročný výlet, naopak podstatou je využití volna k procházce po rodném kraji, relaxaci v přírodě a popovídání si s ostatními. Jsou to právě vánoce, kdy se jedenkrát za rok sejde většina z původní kmeňácké bandy doma v Ústí nad Labem. A kdo si letos našel čas na výlet, určitě neprohloupil.

Tentokráte jsme podnikli decentní 12km výlet z Boletic nad Labem na rozhlednu Velký Chlum, opuštěnou a ledovou krajinou Českého Středohoří na skalní hrad Vrabinec a nakonec dolů do Těchlovic. Celý den byla zima, mrzlo, jen sněhu bohužel nebylo. Cestička se klikatila nahoru a dolů, takže na zimu ani nebylo pomyšlení. Naopak, kdo měl roupy, rozbíjel ledy v kalužích, utíkal na rozhlednu či hrad, aby tam byl první nebo jinak poskakoval při cestě.

Náš hovor se vlastně ani nestáčel na klišé typu, jak se pořád máš a co děláš, naopak všichni jsme se těšili z výletu (až na občasné funění do kopce) a povídali si o všem možném, co není důležité. Jako bychom se vídali každý týden. A to je snad to nejdůležitější, proč mě tyto výlety lákají. Jednoduše zapomenout na starosti běžného dne a jen tak se těšit z přírody a volného pohybu v ní. 3/5 z dnešních účastníků už vlastně nejsou z Ústí (nebo alespoň dočasně), včetně mě, o to více je fajn se zase jednou takhle projít s kmeny.

Výlet zabral cca 1 dne a rozhodně nebyl nijak náročný. Příští rok vyrazíme určitě znova, tak doufám, že nás vyrazí minimálně stejný počet jako letos.

Jan Robek - Janek
info o autorovi | poslat vzkaz

Foto z výletu...

© 2009 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu