Tábor po jedné z bouřek, kdy nám spadnul stan. Aspoň že se pak bylo na co koukat.

Tábor ve Verměřovicích
14.7. - 3.8.2003

Začal nám podzim a to znamená, že nám skončily prázdniny:o( a tudíž i tábor, který naše středisko jako vždycky pořádalo. Tentokráte jsme porušili naši tradici, a tábořit jsme vyrazili až v polovině července. Vlak nás "vyplivl" v Orlických horách ve vesnici Verměřovice, kde jsme objevili krásnou louku, která se nad touto vesničkou rozkládá. Naše loučka byla obklopená ze dvou stran lesem a z jedné strany polem, kde jsme měli občas i možnost vidět příslušníky lesní či polní zvířeny. Na rozdíl od jiných táborů, kdy jsme si vždycky vezli stany a vše sebou, tak zde na nás už materiál čekal a zbývalo si ho jen postavit. Což se zvládlo velmi rychlo, takže už další den mohl začít táborový program, který pokračoval další tři týdny.

Letošního tábora krom celého našeho střediska se zúčastnilo i jeden oddíl ze střediska jiného, takže nás bylo opravdu hodně, ale i tak to bylo moc pěkné. Náš roverský kmen na táboře také byl, ale né jako celek, ale spíše byl roztroušený ve všech oddílech, kde vymýšlel program pro děti, anebo se starali o různé technické věci.

Paleček, Stoupa a Jana před nástupem První dva týdny byl tábor pod velením Světýlka, který se taktéž spolu se Šmudlou, Hardym a Čertíkem starali o vlčata, tedy o 25. oddíl. Včelka, Králíček a Komtesa měli na starost oddíl 24. - tedy jejich skautky a světlušky, kterých oproti jiným táborům bylo opravdu dosti. 23. oddíl - oddíl skautů byl poprvé pod vedením Jožina, Matěje a Pedra, kteří si tímto vyzkoušeli, jak jim půjde vést oddíl příští rok. Zbytek roverů se staral, aby se ti ostatní nemuseli o nic moc starat. Rampo se stal velkým přeborníkem v donášce dříví do kuchyně, Šmudla (i když jen na týden) se stal opět velkým šéfem v kuchyni, a s ním to pak celé tři týdny dělala i Jerry, která vedla též táborové účetnictví. Stoupa a Miki, kteří s ukázali jen na pár dnů nám postavili různé táborové stavby a Zip s Palcem si vzali velení tábora třetí týden.

Jako každý rok se tedy rozproudil táborový život - hráli se celotáborové hry - každý oddíl měl svou vlastní, jen 23. oddíl bojoval spolu s 4. oddílem z ústeckého střediska o zničení magického prstenu z Pána prstenů. Když se zrovna nehrála žádná etapa, tak se hrál třeba volejbal či ringo, také se chodilo hodně na výpravy do blízkých i vzdálených míst. Nejvíce se asi na tomto táboře objevovaly vojenské bunkry, kterých je v Orlických horách opravdu jak naseto. Také se plnily stezky a stupně, skládaly sliby, konaly se slavnostní i neslavností ohně. Na táboře toho prostě bylo k činnosti mnoho a každý si jistě přišel na své.

Ale po třech týdnech tábor skončil a nám nezbylo nic jiného, než se opět vrátit do Ústí a těšit se na tábor příští. Podle dětí, ale i podle roverů se tábor povedl, tak uvidíme jaký bude ten příští…

Lenka Hamerlová - Jerry
info o autorovi | poslat vzkaz
Zpět
© 2003 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu