Světýlko

Světýlko

Celé jméno: Petr Störzer
Ročník: 1980
V kmeni od: členem od 4. ledna 2001
Email: svetelko@email.cz
Poslat vzkaz

Lidi se mě často ptají, proč že mi říkají Světýlko. Pro dospělého trochu dětská přezdívka, dodávají někteří. Pravda, přezdívku mám od svých dětských let, kdy jsem v roce 1990 začal skautovat. Stalo se tak na první (dnes už tradiční) noční výpravě na Opárno, kde jsem jako "zelenáč největší" byl oblečen do černé teplákové soupravy s fosforeskujícími zelenými klikyháky. Prý svítily do tmy. A tak jsem se stal Světýlkem. S trochou nadsázky dnes mohu říct, že ta přezdívka možná také vystihuje mojí povahu. Snažím se lidi kolem sebe rozveselovat svou dobrou náladou a snad se mi to v převážné většině případů i daří. Hm…, není špatné být Světýlkem…! :O)

Když jsem se v roce 1998 po maturitě na gymnáziu rozmýšlel, cože vlastně se mnou bude dál, skončil jsem nakonec na ústecké vyšší zdrávce a po tři roky se tu věnoval studiu zhotovování zubních protéz. Přibližně v polovině tohoto času jsem se vrátil po osmileté přestávce zpět do neštěmického střediska, kde jsem doposud činný. Možná se sluší říct, že členství jsem přerušil v roce 1992, kdy jsme se odstěhovali do Duchcova. Po absolvování zdrávky jsem začal studovat ústeckou pedagogickou fakultu - učitelství 1. stupně a speciálních škol. V současnosti jsem ve druháku. Ve středisku jsem nyní vedoucím 25. oddílu vlčat, práce s dětmi mě baví a hodlám se jí i nadále věnovat.

No, a co Světýlkovo zájmy a záliby? Jsem trochu lenošivý typ, to znamená, že občas se musím nutit i do věcí, které mě baví, a to mě mrzí. Není to ale zas tak často, takže pořád si dokáži dost užívat. Nejsem sportovní typ, i když si s chutí zahraji fotbal, volejbal, floorbal a jiné kolektivní hry - musí to ale být s lidmi, kteří to berou jako legraci a pobavení a ne jako prostředek k uspokojení svých sportovních ambicí. Ne, opravdu nehraji rád s ambiciózními sportovci. Mezi další sportovní záliby patří jízda na kole a pěší turistika. Rád cestuji, maluji, poslední dobou se mezi mé záliby řadí i četba knih - žánr nedokáži nijak zvlášť specifikovat, řekl bych tak od každého něco. Další mojí nedílnou součástí je hudba - poslechnu si téměř vše, vyjma techna a diskofilních fláků, heavy metal mě taky moc nebere, označil bych se jako folk-, rock-, okrajově popového posluchače, ale zvláštní význam pro mě má i hudba vážná (zejména Dvořák, Smetana, Beethoven aj.). Hudbu se snažím občas i sám reprodukovat za doprovodu kytary a v současné době i klavíru (tady je to ale ještě v plenkách). Ti, co mě znají, dobře vědí, co pro mě znamenají ruiny starých hradů - zde se ve mně asi ozývá romantická část mého já. Fascinuje mě atmosféra středověku a hrady jsou jeho němými svědky. Když bych to měl popsat podrobněji, zajímá mě vlastně architektonika jako taková - rád se jí kochám a nejvíce zchátralými a zanedbanými objekty. Jednou z mých slabostí jsou rovněž auta. Rád si je prohlížím a rád je taky řídím. Takže, to by tak asi mohlo být vše, co je o mně třeba vědět.

Zpět


© 2002 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu