Tak tyhle lidi tam byli

Kmenový sněm 6. - 8.9.2002

Jak se jednalo na Bobřím potoce

Na začátku září druhého roku naší kmenové existence se konal další kmenový sněm. Oproti minulému roku jsme se ale rozhodli jednat v poněkud odlišném prostředí, daleko od kancelářských stolů, tedy pěkně v přírodě. Členové kmene měli sice sraz až ve třičtvtě na čtyři odpoledne, ale pro organizátory víkendu, Palečka, Světýlka a Zipa to začlo už brzy ráno (nepočítaje v to tedy dlouhou přípravu).

Na začátku je asi důležité vědět, že nikdo kromě pořádajících nevěděl kam se jede. K dispozici byly pouze informace o tom, že je zajištěno jídlo a ubytování a že by sebou měli všichni mít slavnostní oblečení. Na místě srazu byl potom vylepen plakát zvoucí všechny rovery na myslivecký ples do Malého Března. Tam se také měli dozvědět více, tedy to, že ples byl zrušen a že teď musí putovat na náhradní lokalitu. Dlouhou cestu (asi 20 km) jim mělo spestřit několik úkolů, například navzájem se učesat, vyčistit zuby, či projevit si sympatie tím, že chlapci vezmou dívkám batohy. Poslední úkol čekal na všechny na začátku Verneřic, kam se dostali po ose Malé Březno - Zubrnice - Buková hora. Zněl jednoduše, převlečte se do slavnostního a vydejte se na naše bývalé tábořiště na Bobřím potoce. Tam už je čekala kmenová rada, která sněm celý den připravovala.

Co se všechno připravovalo?

Připravit se muselo to, co bylo slíbeno, jídlo a ubytování. Okolo deváté hodiny jsme už všichni (Paleček, Světýlko a Zip) seděli ve Světýlkově Escortu a řitili se postupně směr Plus, kde jsme nakoupili, Střekov, kde jsme umístili první plakát, Malé Březno, kam jsme nalepili další, Leština, kde jsme nemohli nalézt nádraží, Zubrnice, kde jsme nechali vzkaz a zjistili polohu nádraží v Leštině, Leština, kde jsme teda taky nechali vzkaz, stejně jako na Bukové hoře. Dopoledne jsme zakončili v jídelně ve Verneřicích, kde jsme si dali smažák s hranolkama. Ono by se tedy dalo o tý jídelně povídat hodně dlouho. Připadalo nám to tam jako za časovou bránou, která by nás hodila tak o třicet let zpět, do dob JZD atd. No prostě hrůza. Radši jsme se odtamtud hodně rychle zdekovali. Asi v jednu hodinu odpoledne jsme tedy byli na místě, na malé loučce nad Bobřím potokem.

Jedním z důvodů, proč se jelo autem, bylo to, že bychom ve třech nepobrali to velké množství celt, ze kterých jsme chtěli vyrobit náš víkendový přistřešek. Tradice stavby celtových stanů sahá do doby ObRoku 2000, kam jsme odjeli s naší pevností Neštěmice. Sestávala z jednoho jehlanu z osmi celt, ke kterému vedla chodba tak deset metrů dlouhá, navíc s jedním slepým ramenem. Tentokrát jsme hledali nějaké prostornější řešení, a tak jsme se rozhodli postavit jeden velký jehlan z osmnácti kosočtvercových celt. Měl být čtyři metry vysoký a o stranách 6x6 metrů. Drobnou nevýhodou při stavbě byla nízká kvalita používaných dílců, moc velké dírky, chybějící olivky atd. Nové celty také neumožňují kvalitní spojení po všech čtyřech stranách. Nakonec se ale podařilo a stan stál, i když s hromadou děr a nevypnutý. Po další hodině se nám ale podařilo vše upravit a my se mohli radovat ze zatím největšího našeho stavebního úspěchu. Základní tyč doplnily ještě další čtyři v rozích (mezi spodním a prostředním patrem) a bylo vypnuto.

Světýlko spojuje celty
Stan po vztyčení
A takhle to vypadalo nakonec

Příjezd účastníků

Okolo osmé hodiny večerní už bylo vše připraveno: zajištěno bydlení, postavena pec na vaření a slavnostní pohoštění pro všechny účastníky sněmu. Předpokládaný příchod účastníků v devět hodin se ale nakonec ukázal jako příliš nadhodnocený a tak se postupem času začali údaje měnit. Nejdří půl desáté, deset, půl jedenácté atd., až jsme se nakonec v půl dvanácté v noci dočkali. Pětice roverů a roverek ve slavnostním oblečení se dotrmácela skrz poslední lán kopřiv na naše tábořiště. Na remcání jim ale nezbyl čas, protože hned byli pozváni dál a nakrmeni a napojeni. Zbytek večera vyplnilo slavnostní vyhlašování výročních cen Roverského kmene Neštěmice. Celá scénka vyvrcholila oceněním nejlepších pořadatelů akcí v roce 2001, jimiž se stali Josefo a Světýlko za akce Bobr a Rodokmeny. Krátce po půlnoci se šlo spát.

Zpět na začátek
Pokračování...
© 2002 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu