Hlídka při Svojsíkově závodě

Skautem jednou, skautem navždy
26. - 28.9.2003

Nápad na tuto akci mě napadl asi před půl rokem, zastesklo se mi po lidech, kteří již nechodí mezi nás. Po prezentování této akce v kmeni jsme rozeslali 60 pozvánek a čekali kdo se ozve. Na pozvánky nakonec reagovalo 17 lidiček a tak jsme se těšili až je uvidíme.

V pátek 26. 9. jsme se zdekovali a vyrazili do Mentaurova u Litoměřic. Z našeho kmene nás jelo 12 (zcela po skautsku třemi automobily), ale stále se nechtělo přijíždět "vysloužilým skautům". Naštěstí se kolem 18 hodiny začali sjíždět, a tak se nám ulevilo. Celkem nás bylo 24. Po 20. hodině jsme si pokecali v kroužku, každý pověděl co zrovna dělá a tak, a taky jsme trochu nastínili program víkendu. Potom jsme skoukli video z Vánoc 94 a tábora 96 ve Šluknově.

Ráno jsme vstávali kolem osmé a asi o hodinu a půl později jsme si "vyběhli" kopeček na Hradiště. Na zdejší louce jsme si zahráli větší bere a pak putovali dále na Varhošť. Na oběd jsme již byli zpět. Kolem 11. nás navštívil Jipi a o hodinu později Honza Nárovec, bohužel museli oba odjet brzy domu. Po vydatném obědě jsme prozkoumali, jak jsou na tom se znalostmi ti, kteří již nechodí. Musím uznat, že dobrý (a vyrovnaný). Po večeři přijel Josefo s Popelkou a Eliškou a chvíli na to se zapaloval slavnostní oheň. Trošku jsme zavzpomínali na staré časy, pak se ještě povídalo o tom, co vedlo lidi k jejich odchodům, jestli je pravděpodobný návrat atd. Bylo to moc pěkné a emotivní. Nakonec se povídalo dlouho do noci, Zip s Jožinem ještě dokončovali cédéčko s fotkama, který každý účastník dostal.

Ráno jsme uklidili základnu a odjeli svými vozy do Ústí. Někteří se šli ještě podívat na výstavu vlaků do Depa kolejových vozidel ČD.

Petr Hamerle - Šmudla
info o autorovi | poslat vzkaz
Zpět
Na výletě na Varhošť Zraněný Stoupa čeká na ošetření

© 2003 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu