Carcassone bylo hitem akce

Silvestr v Tatobitech
28.12.2003 - 3.1.2004

Opět po roce vyrazil náš kmen na společný silvestr. Tentokrát se jelo do Českého ráje, konkrétně do Tatobit. A jako vždy jsme s sebou vzali naše známé. Celkem se nás v klubovně tatobitských skautů sešlo hodně přes dvacet. Pokud bychom hledali slovo, které by tuto akci dostatečně charakterizovalo, pak by to zřejmě byly hry. Hrálo se totiž pořád. Teď to ale vezmeme hezky popořádku.

Vyráželo se v neděli 28. prosince. Bylo už po vánočních svátcích, takže všichni byli řádně odpočatí. Po dlouhé cestě vlaky a autobusem, jsme konečně před sedmou hodinou večerní dorazili na místo. Tam už na nás čekal Byll s Charliem a Radkou, kteří jeli ráno a procházeli Hruboskalsko. První večer jsme strávili částečně v hospodě, která byla hned za rohem, a částečně v klubovně. V pondělí byla hlavním bodem programu oslava kmenových Vánoc. Připravovali se klobásy, ryby, saláty, pití. Protože jsme byli uprostřed vesnice, nezdobily jsme stromeček. Místo toho jsme využili ten obecní, asi dvacetimetrový. Po večeři jsme si rozdali dárečky a až do noci hráli různé hry. Stoupovy erotické karty a Zipovo oblíbené eso

V úterý byl hlavním bodem programu výlet na Malou Skálu a Kozákov. Ráno se ale většina lidí rozhodla jinak, a tak jsme vyrazili v počtu jen asi 8 lidí. V Malé Skále jsme se setkali s Žanetou a pak vyrazili do skal. V místě, kde byl úplně perfektní pravoúhlý systém chodeb, proláklin atd., jsme uspořádali sněhovou bitvu. Jeden z nás se měl schovat a my ho měli najít. Jeho výhodou měl být především moment překvapení a tři životy, zbytek týmu těžil hlavně z početní převahy. Nejprve Paleček a po něm Charlie se zhostili úkolu nadmíru dobře a pořádně nám zatopili než se nám podařilo je sestřelit. Po bitvě jsme pokračovali směr Kozákov, ale protože bylo hnusně, tak jsme se mu vyhnuli a šli rovnou "domů".

Většina dalších dnů měla podobnou náplň. Většinou se chodilo spát až pozdě v noci, vstávalo se okolo poledne. Úterní večer byl jiný v tom, že přijel Janek a přivezl Carcassone, což byla stěžejní hra akce. Od té doby se hrála nonstop až do konce. Mimo to byly oblíbené hlavně Stoupovo lehce erotické žolíky, nová kmenová hra Battlefield a samozřejmě kytary. Poslední dvě noci jsme taky s Byllem, Koňáli, Stoupou a Žanetou zkusili dračí doupě. Přes mnoho nesnází a smrt Stoupovo postavy jsme to nakonec úspěšně dotáhli do konce. Stoupův zloděj byl na konci samozřejmě oživen:o)

Návrat domů byl naplánován na sobotu dopoledne. Vstávat v sedm se nikomu nechtělo, ale nakonec jsme to dokázali a vlak v Sedmihorkách stihli. Akce to byla fajn a kdo nebyl, může být jedině zklamaný.

Jiří Škoda - Zip
info o autorovi | poslat vzkaz

© 2004 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu