Roverská schůzka 14.března 2006

Nevím, zda je veřejnosti známo, že každou roverskou schůzku si někdo z roverů dopředu připraví a potom ji má ve své režii. Tak došla řada i na mě jedno úterý v březnu...

Otisky prstů

Je pravda, že jsem si to moc dopředu nepřipravil, takže jsem trochu více improvizoval. Ale myslím si, že těch pár jedinců co dorazilo, se dozvědělo pár zajímavostí. Kdo nedorazil, může jen litovat. Téma bylo KRIMINALISTIKA, což bylo u mě asi překvapující. Povídali jsme si o kriminalistice trochu všeobecně, ale hlavně jsme zabrousili do tajů některých jejích oborů. O některých jsme si pouze povídali a některé rovnou vyzkoušeli. Tak například se nám povedlo Vozembouchovi, který pouze procházel přes klubovnu, sejmout krásný otisk jeho ucha. Nikomu jinému se to tak nepovedlo a když jo, tak nebylo tak krásné. Kdyby jste náhodou nevěděli, co je to za obor, který zkoumá mimo jiné tvar a otisk ucha, tak je to trasologie. Dále jsme zkoušeli snímat a vyhledávat daktyloskopické otisky, které jsme si poté navzájem porovnávali. Ale víc vám tu vyprávět nebudu, protože jste tam měli být a nebo si to nechte vyprávět :-).

P.S. Tady je adresa na jedny stránky, na kterých se můžete dozvědět plno zajímavostí z kriminalistiky a taky se tu nachází zajímavé Museum zločinu:

http://www.spsmvbr.cz/cesky/os_stranky/jedlicka/menu/menu.htm

Michal Vondráček - Miki
info o autorovi | poslat vzkaz

© 2006 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu