Pódium je připravené, akce může začít

Rockbál 29.11.2003

Je určitě zajímavé, že to byl už třetí Rockbál, který náš kmen pořádal, ale teprve první, ze kterého se zde na stránkách objevuje zápis. Loni se mi do toho zrovna moc nechtělo, protože se mi vůbec nelíbil a nebylo se moc s čím vytahovat. I proto jsme pro letošní ročník přichystali několik změn. A už dopředu můžu říct, že se vyplatily.

Rockbál vznikla jako úplně krásná myšlenka, a to ta, že ačkoli rádi chodíme na rockové koncerty, vadí nám především to, jak je tam zahuleno, a taky připití hosté, kteří celkový dojem kazí. I přišel někdo s myšlenkou udělat to jinak, po skautsku. První dva ročníky se ale tohoto nápadu moc nedržely, protože se jak hulilo, tak chlastalo (týkalo se to především vystoupivších kapel a jejich přátel). To vše za enormního nezájmu roverů z jiných měst. Vydali jsme se tedy letos cestou změny. Priority byly tři: skautské kapely, žádný alkohol a žádný cigára. A skoro se i podařilo:o) Teda, akce se vyvedla náramně, jediný problém byl v kapelách, protože těch skautských (a rockových) opravdu moc není. A tak nakonec hrála jedna skautská (Daimonion z Kadaně), jedna poloskautská (Z formy z Ústí) a jedna neskautská (Free on wagon, rovněž z Ústí). Hurá, kytary...Akce byla uzavřená, to znamená že vstup byl pouze pro zvané. Sice se to nedařilo hlídat, ale ono to moc nevadilo, protože kdo přišel, tak musel zaplatit vstupný (50 Kč), a když tam chtěl pít alkohol a nebo kouřit, tak byl vykázán. Čepovala se točená limonáda (pomerančová), dále bylo v nabídce pět míchaných nápojů z obrokové barovny (Španělská kráska, Florida cocktail, Chci To!, Alenka v říši divů a Jožinovo voko) a několik teplých nápojů a pochutin. Nápad zopakovat barovnu byl fakt dobrej, protože nápoje měly úspěch a všechny se prodaly.

Charlie po soutěži vypadal jak Miloš Zeman po BecherovceA teď něco k akci samotné. Začalo se v 19:00. Byl trochu problém s aparaturou a limonádou, protože nebylo všechno odemčeno atd., ale nakonec se to zvládlo s drobnou prodlevou. V osm hodin byl rockbál oficiálně zahájen předtančením. Stoupa s několika dalšími členy kmene nejdřív zahráli osvědčený trampský hit, potom ale nespokojeni s vlastním výstupem vzteky rozbili kytaru a dali všem jasně najevo, že takhle teda ne (alespoň pro dnešní večer). Krátce poté jako první vystoupila neskautská předkapela Free on wagon. Hráli na rockbále i loni, a zrovna moc úžasný mě to tentkrát moc nepřišlo. Letos ale zřejmě hodně trénovali, protože předvedli (c)hutnou porci kvalitního rocku, u nějž se dalo i tancovat (ne že bych to dělal:o)).

Po jejich hodinovém vystoupení přišla na řadu první soutěž, a tou bylo pití limonády brčkem na čas. Jediný fígl byl v tom, že brčko bylo uprostřed děravé. Nakonec to jako první zvládl Charlie a vyhrál tak další půllitr limonády zdarma. Po soutěži vystoupila nejlepší kapela večera, kadaňští Daimonion. Za jejich výkon by se nemusela stydět slušná řádka známějších kapel. Jak sami o sobě říkali, nechali se inspirovat především Nirvanou, a rozhodně to nebylo na škodu. No, třeba o nich ještě uslyšíme. Kdo měl zájem, mohl si koupit i jejich cédéčko. Jedno získal také majitel jedné ze vstupenek, které se losovaly po skončení kadaňského vystoupení.

Jako poslední zahrála punková formace Z formy. Název i zařazení této skupině fakt sedí. Punk to byl a z formy taky. Byl to ale jejich první koncert, takže to bylo pochopitelné. Krátce před půlnoci se ještě vyhodnotil nejlepší pařan a pařanka večera (Stoupa z Líbeznic a Iva z Ústí). A pak se šlo domů. Klub byl pronajatý do půlnoci, a policajtům se pozdní produkce taky moc nelíbí. Ale to nevadilo, večer se vydařil a to bylo dobře.

Jiří Škoda - Zip
info o autorovi | poslat vzkaz

© 2003 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu