Roverský rockový večer

Podzimní tábor 24. - 29.10.2003

Nadešly nám podzimní prázdniny a před nimi na nějaké střediskové radě vznikl nápad, že bychom nemuseli pořádat pouze tábor letní, ale i tábor podzimní a to právě v době podzimních prázdnin. Jak nápad vzešel, tak se i zrealizoval. Opět to nebyla tedy akce jen našeho kmene, ale akce celého střediska a roveři zde pořádný společný program neměli, ale i tak se nejspíš pořádně bavili.

24. října jsme si tedy všichni sbalili své kufry - teda vlastně batohyJ a spolu dvaceti dětmi jsme jeli do Tatobit. Než jsme tam ale dorazili, tak děti čekala adrenalinová jízda na korbě auta, ale největší adrenalin to byl asi pro Jožina, který jel také na korbě toho samého auta, ale sám a navíc zavalený všemi našimi batohy.

Dá si někdo čaj?Těch šest dnů jsme tedy strávili ve vesnici Tatobity, které by se dali nazvat bránou do krásné krajiny, protože jsme měli co by kamenem dohodil do Českého Ráje. A tak jsme také v následujících dnech tuto krásnou krajinu navštívili. Po oddílech jsme vycházeli na své výpravy a každý oddíl tedy navštívil skoro něco jiného. Jako celé středisko jsme se scházeli až na klubovně tatobitských skautů a zde jsme se po večerech bavili společně. Jeden večer jsme si společně zahráli hru Igelitka, což byla obdoba televizního kufru. Jako osobnosti jsme sloužili my roveři, ale ani my, velké hlavy, jsme nepoznaly na fotce našeho střediskového vůdce Jipiho. Když ale on měl hlavu někde jinde, než měla být! Jiné večery jsme zase v podobě detektivů hledali mafiány, nebo hráli další televizní hru a to A-Z kvíz. Také jsme si našli čas na spoustu akčních her jako rýžování zlata na Aljašce či poznávání Indiana Jonese. Na každém správném táboře nesmí chybět rozcvička, a tak ani zde nechyběla. A tak si Jožin vymýšlel nové a nové hry a děti i když bylo venku skoro minus, doběhly do klubovny uhoněníJ. Jelikož se tábor konal v době, kdy se slavil státní svátek 28. říjen,tak jsme i my tento den oslavili s pompou a my roveři (Světlo, Komtesa, Pedro, Jerry a Jožin) jsme si zahráli muže 28. října a Šmudla se nám změnil v našeho 1. prezidenta Masaryka.

Nakonec nadešla ale středa 29. října a my jsme museli klubovnu vyklidit a jet domů. I když byla tato akce středisková a my zde byli pro děti, jistě nebudu lhát, když za všechny řeknu, že to byla akce velmi povedená a určitě nikdo z nás nezapomene na naše úlety v podobě zpívání Mňágy a Žďorp a tancovačce při Světýlkově kytaře.

Lenka Hamerlová - Jerry
info o autorovi | poslat vzkaz
Zpět
© 2003 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu