Opět po roce (celkově už potřetí) jsme vyrazili na skautský ples do České Lípy. Byl jsem v Lípě už několik dní, a proto jsem nejel s naším kmenem v sobotu odpoledne. Informace o této cestě tedy nečekejte. Místo toho se můžeme rovnou přenést na taneční parket, do sálu kulturního domu Arbes.

Arbes je takový zvláštní. My Ústečáci, odchovaní mamutím socialistickým Domem kultury chemiků, jsme vždycky trochu mimo, když vidíme na jak malém prostoru se ples dá udělat. Sotva sto míst, jen jeden výčep, malá kapela... To je jen část dojmů, které na nás vždy po vstupu na místo činu dolehnou. Na druhou stranu ale musíme přiznat, že českolipský ples má takovou komornější atmosféru a vždy v nás zanechá příznivý dojem. Nejinak tomu bylo i tentokrát.

Někdy po osmé hodině přišel na řadu první bod programu - předtančení. Dva country výstupy českolipských roverů, z nichž jeden byl improvizovaný (nacvičovali ho jen chvíli předem), potvrdili, že program plesu bude podobný letům minulým. Po předtančení přišlo na řadu už klasické plesání. Za povšimnutí stojí kapela. Nevím z jakého důvodu, ale na skautských plesech v Lípě hraje vždy skupina o dvou lidech. Jeden člověk stojí u univerzálních kláves (nebo syntetizátoru - já tomu nerozumim), druhý u kytary nebo basy (letos to byla basa). Výsledný dojem je hrozný. Navíc v minulých letech zpívala alespoň jedna ženská a letos to byly dva chlapi. A moc jim to nešlo. Nu což, mohli jsme se alespoň bavit jejich výstupy.

A co říci dál? Byla sranda, pokecal jsem s Palcem, Holmes pila pivo, a tombola byla sice bohatá, ale málo rozmanitá. Někdy po druhé hodině jsme se začli rozcházet domů (na klubovnu a na návštěvy). Celkově to bylo fajn, uteklo to trochu rychleji než jindy, ale to nevadí. Příště přijedeme zas a možná s sebou vezmeme i nějakou tu kapelu:o)

Jiří Škoda - Zip
info o autorovi | poslat vzkaz
Zpět
Někdo se bavil... ... a někdo?

© 2003 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu