O těchto stránkách

Stránky našeho roverského kmene jsme zkušebně spustili na začátku května roku 2002. Jejich autorem je z větší části Zip (některé texty pochází od dalších členů kmene, je to vždy v daném případě uvedeno), a ten v podstatě čekal, než si pořídí digitální fotoaparát. Od začátku totiž existovala jistá představa o tom, že by stránky kmene měly být především aktuální, bohaté na obsah a informace a pro každého přehledné. Během května a června se dále formovala představa o tom, jak se budou zařazovat starší informace a vyšla z toho současná koncepce titulní stránky a archivu. Slavnostní spuštění bylo plánováno na podzim roku 2002, ale přišly povodně a nám přišlo vhodné informovat o nich (o naší práci atd.) a tak jsme vše spustili už v polovině srpna. Proto také nebyly všechny stránky obsahově plné, ale pracujeme na tom a s příchodem roku 2003 byste už pod každým odkazem měli najít odpovídající množství textu. Obsah stránek je ve většině případů vlastní, občas jsou použity oficiální materiály Junáka. Pokud si budete chtít něco stáhnout, můžete. Jenom Vás prosíme abyste naše dílo neprezentovali jako svoje a také, aby jste nezapomněli že na některé názvy a znaky (např. Junák) se vztahuje zákon o ochraně autorských práv. Věci, které Vám nabízíme ke stažení, najdete v knihovně. Je také možné, že se zde objeví ochranné známky jiných společností. V tom případě to myslíme tak, že jsou to jejich ochranné (obchodní) známky.

Stránky jsou vytvářeny v programu 1st Page 2000 od firmy Evrsoft. Můžeme jen doporučit. Pracuje přímo se zdrojovým kódem, obsahuje velké množství skriptů a průvodců a ovládací prostředí je podobné programu Home site. Pro definici kaskádových stylů jsme použili program Top Style 2.0 Lite od společnosti Bradsoft. Naše stránky nejlépe vypadají na rozlišení 1024x764. Na 800x600 to občas ujíždí, protože, hlavně ze začátku, jsme na toto rozlišení nebrali ohled. Záleží také na nastavení velikosti textu v prohlížeči. Slibujeme, že se budeme zlepšovat:o) Počítám, že dnes už moc lidí opravdu staré prohlížeče nepoužívá (IE 3 atd.), a tak by ani s tímto neměli být problémy, stejně jako s Flashovým plug-inem (pro přehrávání animací). Na internetu je dnes Flash všude (hlavně reklamy) a tak byste jej už měli mít nainstalovaný.

Je samozřejmě možné, že se na našich stránkách vyskytne chyba. Jestli na nějakou narazíte, napište nám prosím, nebo to sdělte prostřednictvím knihy návštěv (najdete v podmenu kontakt).

1st Page 2000

© 2003 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu