Zipův finální výtvor

Aranžování květin 28.2.2003

Jak u nás Jerry probouzela výtvarné cítění

Po poslední únorové schůzce měla připravenou svoji akci Jerry. Chvilku jsme jen tak užasle koukali, co to dělá, protože začala vyndavat hromady barviček, štětců, kelímků, hadříků, květináčů, florexu, suchých kytek a inspirující literatury. Dlouho nás ale užaslé nenechala, protože nám začla vysvětlovat podstatu naší činnosti v následujících několika hodinách. Nejdříve jsme si měli námi zvoleným způsobem pomalovat květináček (i dva) a pak jsme do něj měli naaranžovat květiny. Nakonec jsme měli mít krásný výrobek do každé domácnosti a především na výstavu, která se v první polovině března uskuteční (uskutečnila) v prostorách městského informačního střediska.

Začali jsme zdobením květináčků. Ti, co to chtěli mít trošku fajnovější, používali techniku, kdy se na květinnáč nalepila páska (v tomto případě samolepící tapeta) a vymalovala se pouze místa, která polepená nebyla. Na květináči tak měli vzniknout zajímavé pruhy. Někteří (jako třeba já) zvolili techniku jednodušší, a to pomalovat květináč bez jakýchkoli vylepšení. K zajímavému výsledku se dobral Janek, který stvořil krásné ztělesnění americké vlajky. Bohužel, a to prozraďme už teď, se rozpadl při vlastním aranžování. Jak jsme se do toho zdobení květináčů zabrali, už se nám ani nechtělo začít dělat něco jiného. Jerry byla ale neoblomná, a tak jsme přistoupili k druhé části programu.

Do květináčků jsme umístili florex, což je taková specielní hmota pro aranžování, a pak jsme podle instrukcí od Jerry přidávali jednu kytku za druhou. Ačkoli nás bylo poměrně málo a kytek poměrně dost, začal se brzy projevovat jejich nedostatek. I tak ale každému na jeden květináč vyzbylo, druhé většinou zůstali prázdné. Přesto všechny byly moc pěkné. Okolo půl desáté večer jsme se tak mohli rozejít do svých domovů.

Jiří Škoda - Zip
info o autorovi | poslat vzkaz
Zpět
© 2003 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu