Výlet na Komáří Vížku

9.11.2006

Sraz byl naplánován na druhou listopadovou neděli, na západním nádraží již v brzkých ranních hodinách (7:45h.). Podmínkou účasti bylo přinést barevnou čepici a vlastnoručně upečenou bábovku.

Jelikož bylo za oknem dosti nevlídně, dlouho jsem se přemlouvala, než jsem z postele vylezla. Ale to vědomí, že se budeme družit s prvním střediskem, mě dostalo natolik, že jsem nelenila, chytla batoh a jela směr nádraží. Jaké tam na mě čekalo překvapení?

Chybí pouze fotografka...

Z našeho střediska byla účast hojná (Janek, Komtesa, Jerry + Luďa, Králíček + Ježek). Kde se zapomnělo 1. středisko? Chvíli se čekalo jestli někdo nedorazí, pak se nasedlo na vlak a jelo se do Bohosudova. Odtud jsme už šlapali po svých. První zastávka byla udělána na hradě v Krupce, odkud bylo vidět až na Komáří Vížku. Nepříjemný byl jen deštík, který chvílemi intenzívněl. Do role vůdce výpravy se dostal Janek, který nás však zavedl mimo trasu, takže jsme ho z této funkce sesadili. Naše kroky směřovali dále po zelené, kterou nám doporučil kolemjdoucí pán. Cesta byla sice delší, ale příjemnější. Janek neustále prosazoval trasu po žluté nebo červené - to už si nepamatuji? - nás však nepřesvědčil. Posledních 500m se s Luďou odpojil na tu barvičku, kterou chtěl, ale obě skupiny stejně dorazily naráz. Naše zmrzlost dosáhla stupně, kdy by bylo dobré objednat si čajík nebo polévku, a tak jsme také učinili. Po dostatečném ohřátí a pokochání se výhledem jsme vyrazili směr dolů. Na zastávce v Telnici nás přivítala Komtesy maminka s Ritou (pes) a zvala nás ještě na čajík. Naše rozhodnutí bylo jet domů. Abych nezapomněla - také tam proběhla konzumace bábovek...

Pohled na probíhající déšť

Nevím, jak se to líbilo ostatním účastníkům, ale já jsem se perfektně odreagovala. Tak kdy se jede zas?

Lenka Pavlíčková - Jezinka
info o autorovi | poslat vzkaz
Zpět
© 2006 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu