Klubovny

V současných klubovnách sídlí naše středisko (Šíp Neštěmice) od září 2001. Jak jsme se k nim dostali? Šli jsme nabídnout spolupráci městskému obvodu a oni nám nabídli nové prostory. Dříve jsme se scházeli na sídlišti Pod Vyhlídkou, už to tam ale začínalo být těsné a tak jsme se rádi stěhovali. Rekonstrukce (malování, shánění nábytku, stěhování atd.) trvala do jara 2002. Slavnostně jsme otevírali 26. března. Klubovny jsou v 1. patře, celkem tři velké místnosti (jedna se dá prezentovat spíše jako dvoumístnost), přičemž každý z dětských oddílů sídlí v jedné. Navíc ještě jedna místnost slouží jako sklad, na chodbě je společné WC, nástěnky, botníky, věšáky atd.

Tak to jsou klubovny střediska. Ale co ty kmenové? Bohužel žádné nejsou. Bylo sice původně plánováno, že by některá z místností byla naše, ale nakonec jsme se rozhodli to nepřijmout, protože si myslíme (aspoň někdo, jsou i tací co soudí, že žádné nepotřebujeme), že nejlepší je scházet se jinde než děti, které by nepochopili (správně) některé naše potřeby. Například řeči typu: "Roveři se tam válej na křeslech!" si umím velice živě představit. Přesto dále odpovídající prostory pro naši činnost hledáme. Tak kdybyste někdo věděl...

V našich klubovnách nabízíme i ubytování. Pokud by měl tedy někdo zájem, ať se obrátí na náš kmenový email. Cena je smluvní, zhruba 15 Kč/osoba/noc. Záleží na tom, jestli se topí nebo ne. V každé klubovně (kromě jedné) je voda, nabízíme plynová kamna, něco málo nádobí a k přespání nafukovací matrace.

Kde nás najdete?

Adresa našich kluboven je:

Je to modrá budova vedle dolního vchodu do ústecké zoologické zahrady. Dojet se tam dá z Mírového náměstí trolejbusy číslo 51, 55, 56, 57, 58, 59 (směr Krásné Březno). Poslední dva o víkendu nejezdí, 57 jezdí už od nádraží ÚL západ. Vystupte na zastávce Vojanova a jděte asi sto metrů zpět. Dá se tam dojít i pěšky (asi 15 minut chůze z Mírového náměstí). Vydejte se po nábřeží směr Krásné Březno (k novému mostu (nepřehlédnutelný:o))) a sledujte trolejbusové vedení (u prvního viaduktu za nábřežím doleva, potom rovně až k ZOO a našim klubovnám). Na budově, do které se vchází ze strany a ve které sídlí ještě veterinář, je cedule a vývěska. Snad to tedy najdete. Pro jistotu ještě několik obrázků:

Klubovny zvenku Vlajkoviště, skutečné i nakreslené, v klubovně vlčat V oknech jsou lilie, i podle nich lze tedy ten správný objekt identifikovat

© 2003 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu