Hokej v Mostě

8.1.2005

Tak jsme se 8. ledna ve složení Čertík, Pedro, Stoupa, Jožin, Víťa, Ledy a já, vydali na hokejový turnaj do Mostu, který pořádalo tamní roverstvo. Náš cíl byl jasný - přivést do Neštěmic putovní pohár. Jarní počasí nám moc nepřálo (nebo přálo?), a tak se hokej neodehrával na rybníku zvaný Benedikt, ale na nedalekém hokejbalovém hřišti. Prý nám rybník nechce zamrznout či co a prý stejně nemáme s sebou plavky.

Roverských týmů se tu sešlo 10, tudíž jsme byli rozděleni do dvou skupin. Náš první zápas ve skupině S1 nedopadl podle našich představ. Prohráli jsme s týmem z Kladna zvaným Srnky 3:0. Sebevědomí nám tak trochu kleslo. Nad týmem zvaným Šrotovačky (ani nevíme odkud byli) jsme v celku s přehledem vyhráli 3:1. Konečně jsme se mohli pochválit. Následoval zápas s děčínským Orbisem. Sice prostřelili našeho skvělého gólmana Jóžina, ale nakonec jim to moc nepomohlo. Prohráli 4:1. Následoval tým, který na celém turnaji nedal ještě ani gól, a to tým složený převážně z roverů ústeckého 1. střediska. Tento tým jsme krásně a ukázkově, jak se říká, roznesli na kopytech. Náš gólman si tu vychytal první a poslední krásnou nulu na tomto turnaji. Výhra 7:0 byla opravdu pro naše sebevědomí to nejlepší. Postoupili jsme do semifinále z druhého místa. Pohár byl na dosah ruky.

V semifinálových zápasech šlo už o hodně. Prohraješ - končíš. Ze skupiny S2 z prvního místa postoupil tým z Loun se kterými jsme se utkali. Tentokrát roznesli na kopytech oni nás. Nepomohl nám ani jejich gól do vlastní branky. Prohra 9:1 nám rozpustila sen o poháru a my jsem jen byli zvědaví, s kým se utkáme o třetí místo. Rozhodovalo se mezi týmem z Kladna a týmem z Mostu. Kladeňáci měli v brance gólmana, který měl opravdovou hokejovou výstroj a prostřelit ho bylo opravdu těžké. Musím říci, že ze strany domácího mosteckého týmu to byla hodně nečistá hra, proto jsme fandili Kladnu, ale na druhou stranu, kdyby Kladno vyhrálo, čekala by nás opravdu tvrdá hra s mosteckými. Nakonec Kladno prohrálo 1:0, i když dali gól, který byl krásný, ale podle rozhodčího neplatil (?). O třetí místo jsme nakonec bojovali opět s Kladnem (prý jako loni) a finále se odehrávalo mezi Mostem a Louny, kde jsme to přáli Lounům, protože hráli krásnou a čistou hru. Jelikož jsme viděli, jak kladenské Srny měli s Mostem opravdovou smůlu, hlavně když se nepískali evidentní fauly za strany uhádaných mostečáků, rozhodli jsme se, že tento boj o třetí místo odehrajeme lehce. Jožin si s míčkem před brankou hrál tak, že jsme nakonec prohráli 12:2. Tento zápas byl pro nás i přes prohru ten nejlepší, protože jsme se všichni včetně diváků pobavili a co hlavně, prostřelili jsme dvakrát gólmana Kladna, což se nikomu ještě na turnaji nepovedlo. Sice trochu zklamaní ze čtvrtého místa, ale po posledním zápase jsme se vůbec necítili jako poražení, ba naopak.

Nakonec bych chtěl ještě říci, že některé týmy by si zasloužili pořádného a nekompromisního rozhodčího, obzvláště v semifinálových a finálových zápasech. Jak nakonec dopadlo finále nevíme, protože jsme prchli na nádraží na vlak. Když na to tak s odstupem 24 hodin koukám, byla to pěkná akce a jen doufám, že mě to tělo už zítra bolet nebude :-).

Michal Vondráček - Miki

© 2005 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu