Zip a Honza Nárovec odhalují informační tabuli

Slavnostní otevření Fričovy vyhlídky 3.12.2002

Příjemné zakončení celoroční práce

Tak jsme se dočkali. Na začátku zimy skončila několik let trvající snaha o obnovu dávné Fričovy vyhlídky. Po několika úklidových akcích a několikadenní rekonstrukci přišlo na řadu slavnostní otevření. Celá akce byla svolána na 13. hodinu v úterý, a to zejména kvůli případné účasti zástupců města. Ti se bohužel omluvili.

Pro rovery našeho kmene to ale začalo už v úterý dopoledne, protože bylo třeba připravit občerstvení. Objednány byly koblihy, a to ne ledajaké, ale hned osm druhů (k dostání v ústecké koblihárně v ulici K hradišti, kousek od hlavního nádraží ČD). Také se dělali jednohubky s pastýřskou pomázankou a polským salámem, no a k pití čaj (stylově do várnice). To všechno odvezl na místo Šmudla svým zrekonstruovaným vrakem, tedy škodovkou:o) Největší obavy panovali z účasti (přijde vůbec někdo?), ale nakonec se nás sešlo přes dvacet. Chvilku se čekalo na vůdce našeho střediska Jipiho, který vyspával po noční, no a také na redaktory z Ústeckého deníku. Začalo se tedy asi ve čtvrt na dvě. Zip pronesl několik vět o tom, kolik práce se muselo udělat a také všem poděkoval. Neopomněl zdůraznit to, že od 3.12. je už definitivně jasné, že Fričova vyhlídka je tam, kde jsme jí udělali. Objevovali se totiž hlasy, že to bylo o kousek níž, výš atd. Potom Zip spolu s Honzou Nárovcem (nejstarší člen střediska a jeho vůdce po obnovení skautingu v roce 1990) odhalil informační tabuli. Kdo ji ještě neviděl, může litovat, protože je opravdu nádherná. Po této ceremonii se všichni odebrali k připraveným pochutinám, reportéři ještě chvilku zjišťovali informace, no a okolo druhé hodiny odpoledne jsme se rozešli do svých domovů. Účast (i počasí) nás velmi potěšila, stejně tak dobrá stabilita námi instalovaných lavic, stolu a cedule.

Co na závěr? Snad jen popřát naší vyhlídce co nejdelší trvání. Děkuji všem za práci, kterou odvedli, stejně tak Skautské nadaci Jaroslava Foglara za poskytnutý grant. Bez něj by to šlo mnohem hůř (jestli vůbec).

Jiří Škoda - Zip
info o autorovi | poslat vzkaz
Zpět
Informační tabule

© 2002 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu