Unavená střídačka

Fotbalový turnaj v Teplicích 20.12.2003

Někdy koncem listopadu se ke mě dostalo zvadlo na vánoční turnaj v halové (nebo nějaké takové) kopané. Většina z kmene souhlasila, a tak jsme v sobotu ráno vyrazili o celkové síle devíti hrajících a jedné roztleskávačky. Turnaj začínal v osm hodin. Hrálo se ve dvou kategoriích - skauti a roveři. Roverských mužstev bylo hodně, a tak byly rozděleny do dvou skupin. Z výše uvedeného vyplývá, že se hrálo strašně moc zápasů, ale jen minima jsme se zúčastnili (čtyři zápasy za skoro osm hodin, každý zápas měl 20 minut). Hrálo se systémem každý s každým ve skupině, nejlepší dva z obou skupin pak postupovaly do semifinále atd.

První zápas se nám moc nevydařil. Nedařilo se nám totiž hrát podle pravidel. Ne že bychom byli nějací moc drsní chlapíci, ale pravidla byla opravdu záludná. Obsahovaly nesmysly o tom, že se nesmí vhazovat do "vápna" (vhazovaly se i rohy, přičemž vápno zabíralo přes polovinu soupeřovy plochy; roh se tak musel vhazovat směrem k vlastní brance, což dávalo soupeři slušnou šanci na break), nesmělo se rozehrávat přes půl a milión dalších věcí. Respektovat je by nebyl problém, horší to bylo s hlídáním těchto prohřešků. Uhlídat to totiž nešlo a tak se něco pískalo a něco ne. Což zamrzí. No nic, zkrátka než jsme se rozkoukali, prohráli jsme 4:0.

Do dalšího zápasu jsme trošku změnili strategii v nasazování hráčů a taky se to vyplatilo. Vyhráli jsme 4:0 a postoupili z druhého místa do semifinále. Tam jsme sehráli vyrovnaný zápas a nakonec prohráli na penalty 1:2. V souboji o třetí místo jsme si spravili chuť, ale protože pro třetího nebyla žádná cena, bylo to stejně jedno:o))

Akce to nebyla špatná, ale asi si umím představit lepší trávení předvánočního víkendu. Uvidíme jaký bude hokej v Mostě.

Jiří Škoda - Zip
info o autorovi | poslat vzkaz

© 2004 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu