Co pro vás znamená Země?

Tak s touto otázkou se na velikonoční pondělí roku 2003 mohli setkat návštěvníci Ústí nad Labem, pokud se zrovna nacházeli ve zdejší zoologické zahradě. Okolo 20-ti neštěmických roverů, roverek a jejich mladších kolegů a kolegyň zde totiž pořádali anketu na ekologické téma, a to u příležitosti oslav Dne Země.

Už od dopoledních hodin měli skauti obcházet zahradu s anketními lístky v podobě zeměkoule, na které měli návštěvníci ZOO psát odpověď na jednoduchou (?) otázku. Už zde byl ale první problém. Díky menšímu nedorozumění mezi Josefem a Zipem (Zip - přiznávám, že chyba je na mé straně...) totiž žádné zeměkoule připravené nebyly. Dnes už ale díky moderní výpočetní technice jde napravit skoro vše, a tak jsme se zeměkoulí dočkali okolo poledne. Pokud vás zajímá jak vypadali, tak jejich zmenšenou podobu najdete v hlavičce této stránky. Takže, lístky byly, teď zbývalo sehnat odpovědi. Šlo to poměrně snadno, lidé byli ochotní a za chvíli už byly všechny tři provazy, na které se odpovědi připevňovali, plné.

Kromě ankety jsme ještě pomohli ZOO se sháněním peněz na chov tygra. Stoupa vyfasoval krásný oblek, v němž se přeměnil v nefalšované kočičí stvoření a spolu se Šmudlou vybíral od lidí peníze do kasičky. Konec celé akce byl okolo čtvrté hodiny odpolední. Stálo to za to, už proto, že bylo hezky. Skauti se opět předvedli v dobrém světle a doufám, že to našemu hnutí v Ústí pomůže.

Jiří Škoda - Zip
info o autorovi | poslat vzkaz
Zpět
Janek se Světýlkem připevňují anketní odpovědi na připravené provazy Tygr Stoupa a Šmudla kasička Josefo s Popelkou po náročném odpoledni

© 2003 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu