Den dobré vůle 23.9.2002

Peníze na opuštěné děti i z Ústí nad Labem

Každoročně se na území celé republiky vybírají peníze pro Nadaci Olgy Havlové. Do letošního roku ale k těmto místům nepatřilo město Ústí nad Labem. Od začátku provázely pořádání této akce organizační problémy. Já, jako koordinátor právě pro Ústí, jsem ocenil hlavně to, že mi všechny podklady přišli na poslední chvíli. Například krabice se srdíčky, pokladničkami a dokumenty se mi dostala do rukou ve čtvrtek 19.9. odpoledne, asi tři hodiny před mým odjezdem na víkend. To, že nejbližším dnem, kdy budu moci navštívit úřad, abych zapečetil pokladničky, bude den pořádání akce, nemusím asi dodávat. To, že to nebylo jednoduché ani nebudu popisovat. Chtěl bych jen poděkovat ochotným úředníkům městského obvodu Ústí nad Labem - město a Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Sraz byl domluven na dvanáctou hodinu na Mírovém náměstí. Nemělo přijít moc lidí, protože jsem jich radší moc nezařizoval, co kdyby materiály nepřišli anebo to nešlo zapečetit. Taky jsem ostatním neměl co říct, protože doteďka nevím, na co peníze přesně půjdou (obecně na opuštěné děti v domovech na půli cesty), co nadace dělá, jak poskytuje příspěvky, kolik jich rozděluje atd. No nic, základní znalosti k poučení darujících občanů stačily.

Ve dvanáct jsme se tedy začali scházet. Od nás z kmene přišel pouze Šmudla, doplnilo nás pět děvčat z prvního střediska. Asi po půl jedné dorazil ještě Jožin, o hodinu později Králíček, no a nakonec Komtesa se Včelkou. Vybírání poměrně šlo, i když úspěšnost byla velmi proměnlivá. Zde je seznam mých postřehů, kdo se jak chová, kdo dává atd.:

Den dobré vůle jsme ukončili krátce před šestnáctou hodinou, protože začalo pršet. Jestli bych souhlasil s pořádáním i za rok? No nevím, a to hlavně díky organizačním problémům ze strany nadace. A kolik že se vybralo peněz? Po sečtení, které proběhlo ve čtvrtek 26.9., jsme došli k číslu 7186,6 Kč, což je mnohem víc než jsme očekávali.

Jiří Škoda - Zip
info o autorovi | poslat vzkaz
Zpět
© 2002 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu