Cyklovandr 25. - 27.4.2003

Tuto akci pořádal Šmudla, který na ní nakonec nejel, spolu s Čertíkem a Komtesou. V pátek večer jsme se slezli na klubovně. Vyráběli jsme papírové rybičky, stromky, sluníčka, srdíčka a trička na Obrok. Na kolech přijeli Králíček, Palec, Janek (až v sobotu) a Jožin. Kluci začali montovat a opravovat kola. Před dvanáctou jsme ještě jeli k nám domu pro brzdy. Palec je odmontoval mámě z kola.

Ráno jsme vyrazili směr Globus, kde proběhly první úpravy - Jožinovi se zvedla sedačka. Trochu se nakupovalo. Původní plán byla Milešovka, ale nakonec jsme od tohoto úmyslu odstoupili a jeli jsme zadem do Duchcova, abychom nemuseli přes Teplice. V Duchcově jsme navštívili Světýlka. Psali jsme mu, aby s námi počítal na oběd, protože jsme neměli moc jídla, jenže si bohužel naši zprávu nepřečetl. Světýlko nás občerstvil a potom nás vyvezl z Duchcova a doprovázel nás až do Háje a do Hrobu. Tam jsme se rozhodovali, zda jet pod Krušnými horami, či vystoupat na ně a jet po vrstevnici. A protože jsme už začínali být unavení, vyhrála lehčí varianta (pod horami). Jeli jsme Dubím, Krupkou, Chlumcem, Varvažovem. Nejhorší bylo pozvolné stoupání od Varvažova ke Žďárku. Odtud jsme jeli přes malé vesničky na Blansko, kde byli naši skauti na výpravě. Zde jsme dostali najíst a napít. Chvíli jsme si odpočinuli a potom jeli dolu kolem Mirkovské kapličky. Nahoru se to jde hodinu a dole je člověk za 7 minut. Bylo slyšet jen skřípění brzd. Sraz jsme si dali u točny trolejbusu 51 (na Skalce). Čertovi se utrhl ventil od duše. Naštěstí až dole, jinak chvíli před tím v zatáčkách by to s ním dopadlo hodně špatně. Za deset minut byla duše vyměněna a jeli jsme na klubovnu. Když se kilometry sečetly, vyšlo to na devadesát kilometrů. Byli jsme totálně mrtví. Chvíli potom, co jsme dojeli, začalo pršet. Jožin nám uvařil rizoto, pak jsme si chvíli povídali a unavení usnuli. Ráno jsme na bolavých zadcích odjeli domů.

Na této akcičce jsme překonali svou lenost a já osobně i svůj rekord, protože jsem nikdy více neujela. Také jsme zažili různé zajímavé, leckdy i nebezpečné příhody.

Dana Waldsteinová - Komtesa
info o autorovi | poslat vzkaz
Zpět
© 2003 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu