Logo CVVZ

Cvvz 2003 - Brno
14.-17.11.2003

Jako každý rok se v ČR konalo největší setkání organizací pracujících s dětmi. Ani my jsme na tomto setkání nemohli chybět, a tak jsme za náš roverský kmen do Brna vyjely já a Komtesa a spolu s námi ještě Králíček z našeho střediska. Vám, kteří jste nikdy o Cvvz neslyšeli a zajímalo by vás, co to vůbec je za akci, vřele doporučuji stránky www.cvvz2003.cz, kde se dozvíte opravdu hodně. Zkratka Cvvz znamená celostátní vzájemná (velká, vrcholná) výměna zkušeností a v tomto duchu se také celá akce nese.

Nejen, že zde potkáte několik stovek skautů, ale i pionýrů, hasičů, učitelů,… Prostě zde potkáte spoustu lidí, kteří mají jeden společný koníček a to výchovu dětí. Celý víkend probíhá tak, že v jednu probíhá několik programů a vy si můžete vybrat na jaký půjdete. Zda si půjdete udělat nějaký rukodělek, či si vyzkoušet nějakou outdoorovou hru, slezete si horolezeckou stěnu, půjdete si zaplavat, půjdete na výlet či si vyslechnete nějakou přednášku. Každý zde má možnost si najít, to co právě jeho zajímá a z celé akce se vrací nabytý nejen novými zážitky, ale i zkušenostmi, o které se s ním podělili další účastníci akce.

Letos akce neprobíhala jen víkend,ale využila svátku a my na ní strávili 4 dny. Zvláštní byla i v tom, že se jí zúčastnilo rekordní 1200 lidí, a to už je co říct. Kromě zahajovací a závěrečného rituálu jsme se vyblbli na večerních koncertech, zahráli si spousty deskových her, které zrovna vyšly, ale hlavně jsme se účastnili svých programů. Takže já jsem bohatší o hry, které může hrát až 200 účastníků, nebo i o kratičké hry na družinovkách. Umím si vyrobit výrobky z kůže, slámy , ale už i vím, jak použít linorytu, aby mi vzniklo skvělé tričko. Komtesa si zase zažila dvě hodiny napětí, kdy chodila jako slepá po kraji nebo když si zkoušela slézat lanové překážky v lanovém centru.

Na svátek studentstva jsme se všichni rozjížděli do svých měst bohatší o nové zážitky a kamarády a s těšením se na listopad 2004, kdy bude akce na jihu Čech.

Lenka Hamerlová - Jerry
info o autorovi | poslat vzkaz

© 2003 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu