Velký slet čarodějnic

30.4.2007

Věděli jste, že v některých jazycích značí slovo čarodějnice = moudrá žena? A vzhledem k tomu, že Den dětí se UŽ nás netýká a Den matek se nás JEŠTĚ netýká, nezbývalo než poslední dubnový den uspořádat tradiční pálení čarodějnic.

Slet se konal na zahrádce u Jerry. Když jsme dorazili, byl nám ukázán prostor, kde budeme hodovat. Neunikli jsme ani pravidlům, které bylo nutno dodržovat. Po malém odpočinku nám Jerry rozdělila nezbytné úkoly, např:. dojít pro vodu a nanosit dříví. Vodu si vzala na starost Rakša a já. Jak nám bylo řečeno, je prý nedaleko. Pátrání po ní malinko trvalo, nelenily jsme a zavolaly si o nápovědu. Poté byla studánka nalezena. Zbytek pracantů vyrazilo na dříví.

Původně měla stát velká hranice, ale při pohledu na množství dřeva a z důvodu zákazu velkých ohňů se udělal malý ohníček. Po splnění určeného mohl začít "rej".

Špekáčky se napíchly na klacky, masíčko se dalo grilovat a hezky začínající večer se rozjel ve volnou zábavu. Také dorazil Janek, který na žádost Mikiho dovezl notebook. Chtěli jsme se s Mikim pochlubit fotkami, jak jsme trávili dovolenou na plachetnici. Jenže nejdříve se mu nechtělo pracovat a nakonec vypověděl službu úplně (došla baterie). Z fotek tedy sešlo a na řadu se dostala kytara. Hrálo se a zpívalo do půlnoci a pak nastal ten správný čas, odletět do hajan.

Přesto, že se nepodařilo upálit ani jednu čarodějnici, tradici bylo učiněno zadost. Mohu s klidem říci, že letošní rej se vydařil a napřesrok děvčata, už v plném počtu! :-)

Lenka Pavlíčková - Jezinka
info o autorovi | poslat vzkaz
Zpět
© 2007 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu