Tak se rok s rokem sešel a do Neštěmic se na konci března sjelo zase několik desítek lidí. Tedy desítek…desítky to už nejezděj pěknou dobu. Celkem nás bylo skoro 150, což je už opravdu co říct.

Říká se, že změna je život, a tak na místo již známého Letního kina všichni zamířili do Neštěmic a hledali místní radnici. Po nějaké době už to zas tak velký problém nebyl, protože velký výskyt lidí ve skautských košilích na toto místo přímo zval. Po registraci se nakonec ten velký dav lidí dal do pohybu, ale místo na již známou školu, zamířil na jedno opuštěné hřiště a tam se z nich stali opuštěné ovečky, na které si brousil zuby vždy hladový vlk. I když opravdu jsme se divili vlkovi, že při prvním "nájezdu" 140 oveček neutekl. Po nakrmení vlka následoval další přesun, a to již do školy, kde si všichni našli své místečko, kde následující dny ulehali, když je program moc unavil.

150 účastníků hezky na hromadě

Večerní scénka všechny navedla k přemýšlení o hlavní hře: "To budeme muset hledat jejich klubovnu, nebo poznávat nějaká zvířata?", tyto i jiné otázky se ozývaly z mnoha stran, ale přesto to nikdo neuhádl. Sobotní ráno všechny překvapilo celkem velkou zimou, ale to nikomu nevadilo a už se těšili na instrukce k jejich hře. Jaké ale asi bylo jejich překvapení, když místo informací ke hře, dostali jen disketu a radu:"Starejte se, tam máte vše". Před samotným odchodem si ale všichni zažili pernou chvilku, která se zažívá jen na výslechu a nějak nechápali kam tím pořadatelé míří. Brzy ale pochopili! Zvednutím telefonního sluchátka se ocitli v kyberprostoru a hned na ně začali útočit všudypřítomné viry. No ale co by to bylo za správný počítač, kdyby se nemohl viru zbavit pomocí antiviru. A tak antiviry pozorovali, hledali a chytali objevené viry. Každý počítač má spoustu funkcí, a tak i hlídky-počítače měli spoustu úkolů. Přípravu 'spamu' na sobotní hruMyslím, že funkce google, automatické opravy, nevyžádaná pošta, kopírování, vyhledávání písní na internetu, anketa a jiné budou všem jistě už známé. A tak mohli lidé z Ústí potkávat početné skautské skupinky, které jim vnucovali letáčky; zpívali jim písničky a žádali jejich rozluštění; kroutili hlavami na všechny strany a hledali všemožný výskyt slova telefon; kteří si na jenom místě snažili zapamatovat celou stránku textu a na druhém místě ji zase pečlivě ze svých hlav dostávali,….. Občas se nějakému viru podařilo pořádně svému počítači ublížit, a ten se pak musel starat o znovu naběhnutí svého systému. No a aby to ještě nebylo málo, tak je po městě honili "muži, ženy v černém" a dožadovali se legitimací. "Uff, úkol máme a vir nám neublížil,…",tak si mohla oddechnout spousta hlídek, ale to ještě nebylo vše. Aby se stali opět lidmi a mohli třeba pojmout tuhou stravu a ne jen elektrickou energii, museli se z kyberprostoru odhlásit a ještě se stavit do řídícího centra pro cenu. "No ale kde zase to je?". Nakonec ale všichni všechno našli a kolem čtvrté hodiny odpolední se opět ocitli na škole a sdělovali si zážitky.

Agenti Matrixu jdou do akce

Po odpočinutí a najezení se všech následovalo velké odreagování v podobě divadla, který, což už se stalo tradicí, zahrál divadelní spolek našeho střediska. Říká se, že opakování je matka moudrosti, a tak se diváci mohli opět smáti postavičkám ze známé ruské pohádky Mrazík. No a po divadle už následoval opět pohodový sobotní večer, který všem nabídl velké možnosti, jak ho strávit. Tance chtiví zájemci si vyzkoušeli různé skupinové tanečky, jiní si zazpívali známé táborové písně,nebo si vyzkoušeli nějaké ty rukodělky. Kdo se moc unavil na sportovních hrách, tak si mohl vydechnout v čajovně, anebo mohl zavítat do "kina", kde se pouštěla videoprojekce z minulých Blouďáků.

Nedělní den byl opět v duchu brigády a Apriliády. Brigáda byla ale o něco zajímavější, než minulé roky, protože "brigádníci" uklízeli ve zvířecích výbězích, takže si zažili docela dost legrace. No a potom už jen následovala Apriliáda, ve které se všichni pěkně rozpohybovali. V průběhu celé Apriliády se všichni snažili rozluštit jedno heslo a na konec se jim to povedlo:"15. Aprílový Blouďák".

Takže na příštím Blouďáku se určitě zase všichni sejdeme a věřím, že bude ještě lepší, než ten letošní!

Lenka Hamerlová - Jerry
info o autorovi | poslat vzkaz

© 2004 Roverský kmen Neštěmice | rs.nestemice@centrum.cz | Na hlavní stranu